Mohu si založit Nákupní skupinu, když už jiná poblíž existuje?

Určitě ano.

Scuk je otevřené tržiště jak pro farmáře, kteří splňují podmínky našeho kodexu, tak pro Organizátory nákupů. Asi není úplně vhodné zakládat si Nákupní skupinu přímo vedle výdejního místa jiné funkční Skupiny, mohou být však výjimky (například chcete založit soukromou Skupinu pro kolegy nebo Skupina sice existuje, ale není aktivní). Pokud se založením váháte z tohoto nebo jiného důvodu, neváhejte nás kontaktovat na koordinatori@scuk.cz a poradíme vám, jestli má smysl Skupinu zakládat či nikoliv.

Každá Nákupní skupina pomáhá šířit myšlenku Scuku a nákupů od lokálních farmářů a výrobců dál. Stále jsme na začátku a naším cílem je vybuduvat síť Skupin s výdejními místy po celé ČR. Pokud nová Skupina naopak vznikne blízko vás, pokuste se to nebrat jako konkurenci. Každý Organizátor s sebou přivede nové zákazníky, kteří mohou upřednostnit vaši Skupinu a naopak. S radostí sledujeme, že mnoho Organizátorů, kteří mají Skupinu poblíž se snaží spolupracovat (oslovovat společně nové farmáře, účastnit se různých akcí atd.). To by měla být cesta.

Podívejte se také na video ze Scukařského srazu v Babinách ze září 2019, kde Kamil vysvětluje, proč vznik Skupin nijak neomezujeme: https://www.facebook.com/groups/scukari/permalink/2392118501000112/


Jak se vám tato odpověď líbí?


Powered by HelpDocs (opens in a new tab)