Základní pravidla a podmínky prodeje přes Scuk.cz

Těší nás, že se zajímáte o prodej prostřednictvím Scuk.cz. Snažíme se přinášet maximálně transparentní a férové prostředí, kde mají šanci nabízet své zboží i ti nejmenší lokální výrobci a pěstitelé. Základní pravidla, která na Scuku ctíme:

  1. Nejsme přeprodejci. Na Scuk.cz prodáváte přímo vy pod svým jménem a svými fakturačními údaji koncovým zákazníkům (nebojte, faktury zákazníkům můžeme generovat za vás - účtuje se to pak jednoduše jednou za 14 dní).
  2. Prodejní cenu produktů si určujete sami.
  3. Veškeré objednávky zákazníci platí online předem.
  4. Vyúčtování příchozích plateb za objednávky provádíme 2x měsíčně.
  5. Z koncové ceny prodaného zboží si necháváme 25 % provizi. 7,5 % z daného celku získává vždy Organizátor, 7,5 % zůstává nám a zbylých 10 % pokrývá naše překladiště a logistiku. Jakožto plátci DPH k vypočítané provizi připočítáváme 21 % DPH (pokud jste také plátci, DPH vám stát samozřejmě vrátí).
  6. Do ničeho vás netlačíme, kdykoliv můžete přestat na Scuku prodávat. Povinni jste pouze vykrýt objednávky, které sami přijmete. Můžete tak prodávat na Scuku třeba i nárazově v době, kdy máte úrodu.
  7. U některého typu zboží, jako je především to trvanlivé, nedokážeme každý týden zaručit potřebný obrat prodaných výrobků, které by se výrobci vyplatily zavézt na naše překladiště. Některé dodavatele proto po dohodě zařazujeme do nákupu jednou za dva týdny, či jednou za měsíc. Zároveň tak dodavatelům můžeme umožnit lepší konkurenceschopnost, protože se v jednom nákupním cyklu nezobrazí velké množství prodejců velmi podobného zboží.

Kompletní Obchodní podmínky pro prodejce jsou dostupné na této stránce.

Naším cílem je podporovat i ty nejmenší lokální pěstitele a výrobce, kteří hospodaří udržitelným způsobem a zákazníkům přinášejí kvalitní lokální produkty. V případě, že máme pochybnosti o produktu (například když produkt obsahuje éčka s vysokým skóre škodlivosti nebo se jedná o produkt z dovozu, který je běžně k dostání z lokálních zdrojů), vyhrazujeme si právo takový produkt anebo i celého dodavatele na Scuk.cz zamítnout.


Jak se vám tato odpověď líbí?


Powered by HelpDocs (opens in a new tab)