Velkoobchodní prodej přes Scuk.cz

Velkoobchodní prodej přes Scuk.cz

Ve snaze neustále rozvíjet naše služby a poskytovat lepší příležitosti pro prodej produktů je možnost se zapojit do velkoobchodního prodeje. Cílíme hlavně na velkoobchodní odběratele, jako jsou hotely, restaurace, kavárny, bistra, prodejny zdravé výživy a další. 

Spolu s maloobchodními objednávkami ze Scuk.cz můžete jednoduše vozit i objednávky pro velkoobchod. Akvizici velkoobchodních odběratelů  zajišťují obchodníci v terénu.

Proč je zapojení do velkoobchodního prodeje výhodné? 

Velkoobchodní odběratelé při přímých nákupech od producentů často naráží na minimální výši objednávky a cenu dopravy u každého dodavatele zvlášť, zároveň v provozu musí řešit co objednávka od jednoho dodavatele, to extra závoz. V případě nákupu přes www.velkoobchod.scuk.cz mají minimální výši objednávky a jedno dopravné i při objednávce od více dodavatelů. Zároveň jim objednávku doručujeme jedním závozem, s jedním dodacím listem a jednou fakturou. 

Co obnáší zapojení do našeho velkoobchodu? 

Abychom mohli velkoobchod realizovat a mohli pro velkoobchodní odběratele vytvořit atraktivní nabídku, jak šířkou sortimentu, tak cenou, potřebujeme si s vámi odsouhlasit podmínky pro velkoobchodní prodej, a to zejména:

 • Vyšší provize pro velkoobchodní objednávky – výši provize u velkoobchodního prodeje se snažíme koncipovat tak, aby byly podmínky co nejférovější a zároveň respektovaly druh sortimentu, potenciál produktů pro velkobochod, apod.
 • Měsíční příspěvek na sdílené obchodníky – víme, že velkoobchodní odběratele získáme pouze aktivním přístupem. Proto v rámci máme vlastní obchodníky, kteří se starají o akvizici velkoobchodních odběratelů i o udržování a rozvoj vztahů s těmito odběrateli. 
 • Nabídku pro výši provize a měsíční příspěvek pro sdílené obchodníky vždy individuelně domlouváme při registraci na Scuk.cz

Velkoobchodní prodej v první fázi umožňujeme pouze plátcům DPH. 

Jak velkoobchod technicky funguje?

 • Fakturace a vyúčtování velkoobchodního prodeje
  • v případě velkoobchodního prodeje budeme pro odběratele jako prodejci na fakturách figurovat my (Lokalmarket s.r.o.) – je to ze dvou důvodů:
   • velkoobchodní odběratelé požadují jednu jedinou fakturu pro velkoobchodní objednávku
   • pro velkoobchod počítáme s možností platby na fakturu se splatností, opět je tedy potřeba jen jedna faktura (riziko nezaplacení faktur půjde na nás)
  • fakturu a vyúčtování velkoobchodního prodeje budeme posílat společně s vyúčtováním maloobchodních prodejů na Scuk.cz 2x do měsíce, přičemž:
   • Veškeré velkoobchodní objednávky za zúčtovací období spadnou do jediné velkoobchodní faktury, kterou náš systém vystaví vaším jménem směrem k nám.
   • Ve vyúčtování na začátku měsíce vám zároveň pošleme fakturu na příspěvek za sdílené obchodníky za předchozí měsíc. Fakturu si automaticky započteme vůči přivedenému obratu.
 • Doručení velkoobchodních objednávek
  • Velkoobchodní objednávky nám budete vozit spolu s objednávkami pro maloobchodní zákazníky ze Scuku. Zboží nebudete muset rozdělovat podle velkoobchodu a maloobchodu, veškeré zboží za vás roztřídíme a rozvezeme velkoobchodním odběratelům. 


Jak se vám tato odpověď líbí?


Powered by HelpDocs (opens in a new tab)