Jak používat čárové/QR kódy generované od Scuk.cz

Jak používat čárové/QR kódy generované od Scuk.cz

Před doručením objednaného zboží na naše překladiště v Řitce je potřeba produkty označit čárovým/QR kódem. Jednou z možností je, že máte vlastní sadu čárových/QR kódů vydanou GS1 nebo můžete zdarma využívat vygenerované kódy přímo od nás. Níže se dozvíte vše o tom, jak je možné naše kódy využívat.

Stažení a tisk čárových/QR kódů

Čárové/QR kódy si můžete stáhnout ve třech různých podobách:

  • Z karty dodacího listu v objednávce si můžete stáhnout PDF soubor, ve kterém jsou kódy uspořádané tak, aby je bylo možné vytisknout na A4 stránku s lepicími štítky.
  • Na stránce produktu v administraci najdete ke stažení obrázek kódu, který můžete následně přidat například přímo na vaší vlastní etiketu.
  • Na stránce s výpisem produktů v administraci si můžete stáhnout ZIP archiv, ve kterém najdete PNG obrázky kódů všech svých produktů, které opět můžete nechat přidat přímo na vaše vlastní etikety.
Tisk kódů na samolepicí štítky

Nemáte-li speciální tiskárnu pro tisk štítků, doporučujeme vám použít tuto možnost. Stačí si koupit arch samolepicích etiket ve velikosti běžného A4 papíru. V administraci si potom stáhnete PDF soubor, kde budou čárové/QR kódy uspořádané tak, aby se vytiskly přesně na vaše etikety.

Samolepicí etikety musí mít velikost minimálně 38,1 x 21,2 mm.

Funkce se skrývá pod tlačítkem „Tisknout/stáhnout čárové kódy v pravém horním rohu na kartě dodacího listu. V horní části nastavte rozměry štítků a počet řádků a sloupců na stránce. Ze seznamu produktů níže vyberte produkty, pro které chcete vytisknout etikety. U každého produktu najdete počet štítků, které budete potřebovat na polepení všech objednaných produktů. Pokud vám z minulého závozu zbylo dostatek štítků, nemusíte pro daný produkt tisknout další.

Každá stránka s etiketami se vždy potiskne celá a obsahuje kódy pouze pro jeden produkt.
Příklad - Potřebuji-li 31 štítků pro anglickou slaninu a na jednom papíru je 50 etiket, ve staženém PDF bude potištěno všech 50 etiket čárovými/QR kódy pro anglickou slaninu. Přebývající etikety můžete použít příště.
Čárový/QR kód jednoho produktu

Na stránce produktu v administraci, pod náhledem produktu, najdete také náhledy čárových/QR kódů. Každý čárový kód si můžete stáhnout v podobě obrázku ve formátu PNG.

Archiv čárových/QR kódů všech produktů

Můžete si také stáhnout archiv čárových/QR kódů ke všem svým produktům. Na stránce Produkty, vpravo vedle filtrace, najdete tlačítko Stáhnout čárové kódy. Ve staženém archivu najdete všechny čárové kódy ve formě PNG obrázků rozdělené do dvou složek. Ve složce gtin najdete vámi zadané čárové/QR kódy a ve složce productId se nachází kódy od Scuk.cz.

Označení produktů

Čárový/QR kód nalepte na každý kus produktu, který posíláte na náš sklad. Platí to opravdu pro každý produkt, vč. různých příchutí jednoho a toho samého (například višňový jogurt má jiný kód než borůvkový) nebo i různých váhových variant (například 1 kg brambor má jiný kód než balení 2 kg brambor).

Pozor - Nevkládejte volné papíry s čárovými/QR kódy do přepravky, vždy nalepte čárový/QR kód přímo na produkt.


Jak se vám tato odpověď líbí?


Powered by HelpDocs (opens in a new tab)