Jak mi do Skupiny přijede pečivo?

Pečivo vám přiveze řidič nachystané v přepravkách, které jsou roztříděné po Skupinách.

Jak k vám pečivo přijede?

Pekaři vozí přepravky na sklad už rovnou roztříděné po Skupinách. Vytisknou dodací listy a připevní je na přepravky. A takto dojedou i k vám:

Pečivo může dojet i v přepravce, kde naleznete více dodavatelů (říkáme tomu mixpřepravka). V přepravce budou jednotliví dodavatelé označeni také pomocí dodacích listů - např. přicvaknutím na igelitové tašce, ve které budou sáčky s jejich pečivem.

Proč není pečivo pokaždé rozpytlíkované po jednotlivých kusech a nemá kódy Scuku?

Jsme takto s pekaři dohodnuti. Je to z důvodu omezených kapacit zejména malých pekařů. Vše pečou v noci, aby vše dovezli včas na náš sklad a zákazníci měli ještě ten samý den čerstvé pečivo. Rozdělení podle Skupin je tedy nejrychlejší způsob, jak zajistit i rychlé rozdělení na trasy.

Jak třídit zboží po zákaznících?

Ke třídění prosím využijte ideálně gumové rukavice, aby nedošlo ke kontaminaci jednotlivého pečiva. V přepravkách by vám měly od pekařů dorazit sáčky navíc, které můžete využít pro rozdělení zboží na jednotlivé zákazníky.

Pokud vám nějaké sáčky zbydou, uchovejte je do příštího výdeje. Může se stát, že vám jednou přijede sáčků více a jindy budou sáčky chybět. Je proto dobré mít pro jistotu po ruce pár vlastních sáčků. Můžete si pořídit i kompostovatelné sáčky přímo od Scuku.

Různé druhy pečiva

Pečivo by mělo být rozděleno v sáčcích dle druhů: sladké a slané zvlášť.

Bezlepkové pečivo

Pokud se do Skupiny objedná také bezlepkové pečivo, je nutné, aby bylo také zabaleno zvlášť v sáčku. Díky tomu nedojde k jeho kontaminaci a je tedy možná jeho přeprava společně s klasickým pečivem. Není tedy potřeba, aby bylo bezlepkové pečivo ve své speciální přepravce. Při manipulaci ale buďte opatrní, abyste klasickou moukou nekontaminovali bezlepkové produkty. 

Co je za nás v pořádku:
  • Jeden druh s různými příchutěmi: například tvarohový koláč přijede v sáčku dohromady s povidlovým - pokud je na Skupinu objednané malé množství (třeba jeden kus od každé příchutě), může dojít ke společnému dodání v jednom sáčku. V takovém případě je to za nás v pořádku.
Co v pořádku není:
  • Bezlepkové pečivo volně bez sáčku nebo smíchané s lepkem. Měl by být zabalený v igelitovém nebo papírovém sáčku. Ale nemusí být ve své speciální přepravce.
  • Více kusů slaného pečiva dohromady se sladkým.
  • Plněné pečivo, u kterého není vidět obsah, smíchané dohromady. Tady totiž nepoznáme, zda je piroh s tofu nebo se zelím, zda je buchta tvarohová nebo povidlová.
V případě, že dojde k nějakým nesrovnalostem, napište nám e-mail: organizatori@scuk.cz. Přidejte i fotku, pokud z ní je patrné, na jaký problém jste narazili. Pokud nebude něco v pořádku, s dodavatelem zajistíme nápravu.


Jak se vám tato odpověď líbí?


Powered by HelpDocs (opens in a new tab)