Jak se řeší reklamace?

Případné reklamace vyřizujte do 48 hodin od obdržení e-mailu - těch vám může přijít i více. Reklamace je potřeba řešit v co nejkratším možném čase, aby zákazník nebyl zklamaný a kvůli čekání jsme jej neodradili od dalšího nákupu. Reklamace můžete na své náklady uznat, nebo ji zamítnout. Po případném zamítnutí budeme reklamaci v našem systému dále zpracovávat.

Reklamace se vyřizují v rámci platformy Scuk.cz v administraci v sekci Reklamace. Reklamaci může zadat sám zákazník za sebe, nicméně ve většině případů za něj reklamaci zadává Organizátor Nákupní skupiny.

Za reklamované zboží připisujeme zákazníkům peníze ve formě kreditů na jejich Scuk účet, které mohou využít pro příští nákup. 1 kredit = 1 koruna. Pokud by si to zákazník přál, připíšeme mu peníze za reklamované zboží na bankovní účet.

Pokud by bylo k reklamaci potřeba něco vyřešit nebo jste si něčím nebyli jistí, ozvěte se nám na naši infolinku 227 272 210 nebo nám napište na reklamace@scuk.cz, kde se vám budeme věnovat.. Nekontaktujte prosím sami ani zákazníka ani Organizátora. Vše řešte s námi.

Co když se k reklamacím nedostanete do 48 hodin od e-mailu?

Pokud byste se k reklamacím do 48 hodin od obdržení e-mailu nedostali a kvůli pozdějšímu vyřízení byste se nám neozvali, věnujeme se reklamacím my. Pokud se jedná o potvrzené zboží, které zákazník neobdržel, uznáváme reklamace na nás, nebo na vás, podle toho, zda byly výrobky doručeny na náš sklad.

Na skladě prochází každý produkt kontrolou skrz identifikační kód (QR/čárový kód) pomocí čtecího zařízení (výjimku tvoří pouze pečivo). Tento záznam využíváme při vyřizování reklamací. V případě, že zboží z vaší strany nebylo dodáno, nemáme záznam v systému a v takovém případě uznáváme reklamace na vaše náklady. V případě, že prošlo čtecím zařízením, my o něm máme záznam, ale přesto nebyl produkt dodán, reklamaci uznáme na naše náklady.

Pokud bychom si něčím u reklamace nebyli jisti, kontaktovali bychom vás a vše s vámi řešili individuálně.

Je možné zaslat zákazníkovi po reklamaci nové zboží?

Tohle bohužel možné není. V našem skladu nyní umíme pracovat pouze se zbožím, které je objednané a je zanesené v systému. Na základě toho jej můžeme načíst přes naši čtečku a mít tak záznam o tom, že skladem opravdu prošlo.

Pokud byste nám na sklad doručili zboží, které objednané není a není tedy zanesené v našem systému, mohlo by se velmi snadno ztratit a do Nákupní skupiny, které bylo určené, bychom jej nedoručili. Zároveň hrozí, že zákazník, kterému byste chtěli zaslat náhradu, v daný týden nebude nic objednávat a na výdej se nedostaví. Vaši dobře myšlenou náhradu by tak zákazník vůbec nemusel obdržet.

Kdy vás o reklamaci informujeme?

O reklamacích vás informujeme nejpozději do 48 hodin ode dne výdeje, kdy vaše zboží předáváme zákazníkovi. Do této doby má Organizátor Nákupní skupiny povinnost reklamace zadat do administrace. Poté vás o nich automaticky informujeme e-mailem.

U každé reklamace je vždy uveden její důvod. Může se jednat o nedodané zboží, nízkou kvalitu zboží, poškození zboží nebo je důvod jiný. U každé reklamace je v poznámce uveden její důvod, kde se dozvíte podrobnosti. Vždy si raději tuto poznámku přečtěte.

Poznámka k reklamaci se vám zobrazí po kliknutí na „Zobrazit více“:

Může se také stát, že reklamace vznikne později kvůli výjimečně nižší kvalitě zboží před koncem trvanlivosti. Tyto reklamace posuzujeme individuálně. Jinak přistupujeme k čerstvému zboží a jinak k trvanlivému.

Co, když nám vaše zboží chybí už při třídění na skladě?

Pracujeme na tom, abyste dostali souhrn automaticky e-mailem v den příjmu. Momentálně to ale nemáme technicky vyřešené, proto vám dáváme vědět, jakmile se k nám ze skladu dostane informace o chybějícím zboží.

  • Pokud své zboží posíláte dopravcem (PPL, Českou poštou, DPD, Geis atd.) a zboží dorazí později, než je požadovaný termín, vytvoří se reklamace, které je nutné uznat na vaše náklady a případnou škodu vyřešit s dopravcem. Zboží můžeme rozdat jako ochutnávku nebo si ho můžete u nás na skladě vyzvednout (např. Balíkovna). Posílejte proto své zboží včas alespoň 2 dny dopředu. Nelze pozdní zboží nechávat ve skladu s tím, že ho zákazníkovi pošleme příště.
  • V případě svátků si vyberte závozové dny tak, aby byla jistota, že váš balík dorazí včas, popřípadě závoz raději vynechte (Vánoce, Velikonoce aj.).
  • Přijde-li rozbité zboží, je třeba uznat reklamaci a škodu vymáhat u dopravce.

Kde, najdete souhrn všech reklamací?

Abyste měli představu, kolik reklamací na vaše zboží dorazilo, najdete je všechny sepsané ve vyúčtování, které vám posíláme dvakrát měsíčně.


Jak se vám tato odpověď líbí?


Powered by HelpDocs (opens in a new tab)