Jak fungují nákupy na Scuk.cz

Na Scuk.cz zákazníci nakupují v rámci Nákupních skupin, kdy každá Skupina má svého Organizátora a své vlastní výdejní místo. Organizátor přijímá objednané zboží, třídí jej po jednotlivých zákaznících a následně zajišťuje jeho výdej členům své Nákupní skupiny. V jedné skupině si tak mohou objednávat i desítky lidí.
 1. Organizátor spouští online nákup pro svou Nákupní skupinu
  1. Organizátor určuje termín pro výdej zboží (obvykle středa nebo čtvrtek odpoledne, většina našich Organizátorů pořádá nákupy každý týden) a nastavuje adresu pro dodání zboží a adresu pro výdej zboží
  2. Organizátor vybírá dodavatele, od kterých si mohou jeho členové Skupiny objednat zboží. Většina Nákupních skupin je zařazená do služby Sdružených závozů, pokud jako dodavatel tuto službu využijete, tak se automaticky Organizátorovi do nákupu předvyberete. Je pak na Organizátorovi, zda si vás ve svém nákupu ponechá, obvykle ano. Pokud Nákupní skupina není zařazená do Sdružených závozů, má na výběr dodavatele, kteří si ve svém profilu nastavili, že jsou buď na Žádost anebo jsou dostupné všem skupinám. Více o tomto nastavení zde.
 2. Zákazníci objednávají online
  1. nákupy ve skupinách obvykle trvají 5 až 7 dní, během kterých si každý zákazník sám za sebe objednává, nač má chuť. Obvykle nákupy běží od pondělí do neděle, následující pondělí ráno pak objednávky přijdou dodavateli k potvrzení, více viz níže.
  2. všechny objednávky zákazníci platí předem online (rychlým bankovním převodem nebo kartou), případně mohou využít službu Twisto pro odloženou platbu (z pohledu dodavatele se stále jedná o platbu předem, protože Twisto ihned po objednávce objednávku proplatí, zákazník následně platí Twistu). Vyúčtování přijatých plateb na účet dodavatele realizujeme 2x měsíčně. Více o vyúčtování naleznete zde: https://napoveda.scuk.cz/prodej-pres-scuk/fakturace-a-vyuctovani
 3. Dodavatelé zpracovávají objednávky
  1. Po uzavření objednávek ve skupině se objednávky posílají ke zpracování dodavatelům. Ráno přijde e-mail s odkazem do naší administrace, kde je možné objednávku přijmout kompletně nebo částečně anebo také celou zamítnout. V případě, že doručuje dodavatel zboží napřímo do Nákupní skupiny, jsou objednávky zákazníků sdružené po Nákupních skupinách. V případě, že dodavatel využívá služby Sdruženého závozu, tak jsou objednávky sdružené napříč všemi Skupinami zařazenými do sdruženého závozu. Příjem objednávky je velice rychlý a snadný, protože se přijímá hromadně napříč zákazníky. V tabulce níže je přehledně rozepsaná uzavírka pro jednotlivé dny výdeje i info, kdy objednávka dorazí e-mailem. Pro každý den výdeje lze nastavit i dřívější uzavření objednávek, stačí napsat na vyrobci@scuk.cz

   Den výdeje

   Uzavření ojednávek pro zákazníky

   Kdy přijde emailem objednávka dodavateli

   Pondělí

   úterý 23:59

   středa 6:00

   Úterý

   středa 23:59

   čtvrtek 6:00

   Středa

   neděle 23:59

   pondělí 6:00

   Čtvrtek

   neděle 23:59

   pondělí 6:00

   Pátek

   pondělí 23:59

   úterý 6:00

 4. Doručení objednaného zboží Organizátorům
  1. Napřímo od dodavatelů, zboží musí být doručeno nejpozději v den výdeje, a to ideálně 4 hodiny před výdejem
   1. pokud to povaha vašeho zboží umožňuje, můžete jej zaslat klasickými přepravci jako PPL, DPD (vybírejte raději spolehlivé, kteří opravdu doručují do druhého dne)
   2. vlastní přepravou v rámci vašich vlastních rozvozových tras - k tomuto se skvěle hodí, abyste měli dostupnost Organizátorům nastavenou „Na žádost” (v Nastavení obchod v administraci) a specifikovali, kam a kdy jezdíte. Než od vás zákazníci začnou nakupovat, přijde vám do e-mailu od Organizátora „Žádost o závoz”, kde uvidíte adresu výdejního místa a také termín, kdy je potřeba zboží doručit. Podle toho se můžete rozhodnout, zda žádost o závoz v naší administraci přijmete nebo zamítnete.
  2. Skrz tzv. Sdružené závozy, které zajišťuje Scuk.cz
   1. dodavatelé nám doručí zboží objednané napříč Nákupními skupinami, které jsou do služby zařazeny, den před výdejem na centrální překladiště do Řitky u Prahy (nedaleko Mníšku pod Brdy) a my následující den, v den výdeje, zajistíme rozvoz do Nákupních skupin. Skupiny zařazené do Sdružených závozů jsou v administraci v sekci Objednávky v rámci jedné sdružené objednávky. Více o službě Sdružené závozy zde.
 5. Výdej zboží zákazníkům zajišťuje Organizátor Nákupní skupiny.


Jak se vám tato odpověď líbí?


Powered by HelpDocs (opens in a new tab)